Blog > Komentarze do wpisu

Trencz a la nowoczesność

Trencz, uważany przez ogromną rzeszę ludzi za ponadczasowy, zawsze wydawał mi się niebywale nudny. Nie robiły na mnie wrażenia opowiadania o jego długiej tradycji, ponieważ uważałam, że nie ma bardziej nieciekawego okrycia wierzchniego. W tym roku po raz pierwszy spojrzałam na niego przychylnym okiem, ale nie dlatego że mi się odmieniło, tylko dlatego, że Burberry zaproponował jego bardzo nowoczesną ożywioną wersję. Zawsze pojawiały się jakieś wariacje na temat, ale chyba żadne nie przypadły mi do gustu jak te.

Burberry trench

Ta wersja coraz dalej odbiega od klasycznego beżowego lub szarego prototypu stworzonego na początku XX wieku przez dom mody Burberry. Początkowo noszony głównie przez wojskowych (ang. trenches to okopy), później stał się niezwykle popularny także wśród cywilów. Jego popularność wzrosła szczególnie w czasach filmów „Casablanca” i „Śniadanie u Tiffaniego”, gdzie nosili je Audrey Hepburn i Humprey Bogart. Choć uważam, że oboje wyglądali w trenczach bardzo dobrze, to jednak osobiście wole wersje dzisiejszą jak na przykład te.

 

trench Zara New Look River Island

 

Moim absolutnym faworytem jest ten z Zary. Sylwetka i kolor nie zmieniły się szczególnie, ale jakże inaczej wygląda tylko dzięki bufkom na ramionach. Swoją drogą dostałam chyba jakiegoś świra na punkcie bufek i szerokich ramion itp. (nie mylić z poduszkami z lat 80’), bo to kolejna rzecz tego typu, którą się zachwycam.

 

Źródłó zdjęć: style.com, avanti24.pl, zara.pl,

wtorek, 16 marca 2010, frenja

Polecane wpisy

Komentarze
2010/03/16 21:57:29
Popieram Twój zachwyt nad płaszczem Zary, bufki dodają mu uroku
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.