Blog > Komentarze do wpisu

H&M i mała czarna

W ostatnim czasie bardzo popularny zrobił się temat większych rozmiarów. Robi się sesje zdjęciowe z udziałem modelek plus size czy zatrudnia się je do pokazów, choć mam wrażenie, że raczej jako ciekawostkę niż główny element pokazu. Ostatnio również H&M podłapał ten trend.

H&M Inclusive

Dotychczas w tej sieciówce był dział B&B (Big is Beautiful), który moim zdaniem jest bardzo nieciekawy. Teraz postanowili stworzyć całkiem nową kolekcję Inclusive. Jest ona niezwykła głównie dlatego, że ubrania tworzone są w rozmiarach 32-54, czyli nie rozgranicza się kolekcji na rozmiary normalne i duże, tylko te same ciuchy dla wszystkich. Idea moim zdaniem bardzo dobra, niestety jest tu jedno „ale”. A właściwie dwa. Po pierwsze kolekcja Inclusive jest niedostępna w Polsce (tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii), a po drugie skoro wszyscy zaczynają wreszcie zauważać, że nie mała część społeczeństwa wyrasta ponad rozmiar 42, to dlaczego wciąż  tworzy się dla nich (ehm ehm, dla nas) ciekawe kolekcje tylko z doskoku, a nie rozszerza się normalnych kolekcji o większe rozmiary na stałe. Z tych kilku całkiem ciekawych elementów kolekcji i ja pewnie chętnie bym coś wybrała :-/.

H&M Inclusive

Ale nie będę narzekać, tylko dla niepoznaki zmienię temat :) I to na coś „z zupełnie innej beczki”. Wybaczcie dygresję, ale nie mogę sobie darować. Kilka dni temu odwiedziłam małą kawiarnię, w której byłam po raz pierwszy, ale tak bardzo mi się tam spodobało, że na pewno nie ostatni. Mowa mianowicie o Cafe Mała Czarna na ul. Mickiewicza 5 w Poznaniu. Wybrałam się tam z przyjaciółką, a że obie byłyśmy po pracy, to zamówiłyśmy najpierw sałatki, które podano nam z pieczywem tostowym. Moja sałatka Francuska (ser brie, ser żółty, winogrono, ogórek, pomidor, pestki słonecznika, czerwona cebula, sos vinegrette) była przepyszna! Później pogaduszki przy kawie latte i lodach z gorącymi malinami. Wszystko świeżutkie, pachnące i przepyszne. I to w zupełnie normalnych cenach. Cała kawiarenka ma zaledwie 6-7 stolików i utrzymana jest w przytulnym klimacie, gdzie w tle snuje się lekki jazzik. Zatem jeśli ktoś z Was jest z Poznania lub do Poznania się wybiera, to niech wstąpi tam choć na grzane wino lub czekoladę kasztanową, bo naprawdę warto.

Cafe Mała Czarna

 

Źródło: nitrolicious.com, cafemalaczarna.pl

wtorek, 22 marca 2011, frenja

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kelly, *.echostar.pl
2011/03/22 21:21:05
Kawiarnię na pewno odwiedzę, brakowało mi nowego miejsca w Poznaniu (tj nowego dla mnie), bo ostatnio ciągle bywam w tych samych miejscach :)

Co do H&M - sama chciałam o tym pisać. Największy paradoks? W artykule w gazetce H&M przy tej kolekcji wypisują, że moda nie powinna mieć ograniczeń, powinna być dostępna...a tu taki numer. Chociaż pewnie, jeśli to jakaś limitowana kolekcja, ceny będą szaleć jak przy Lanvin. H&M brakuje konsekwencji w działaniu, przynajmniej w tym wypadku ;)
-
frenja
2011/03/22 21:27:06
@kelly: Taaa moda bez ograniczeń, koń by się uśmiał!
Jesteś z Poznania? No proszę, to tym bardziej polecam. Można wpaść tam od rana do wieczora, więc planuję pójść tam kiedyś na śniadanie :)
-
harel
2011/03/23 10:11:18
Zawsze wspominam w takich przypadkach plotkę-nieplotkę o Karlu Lagerfeldzie, który oburzył się, gdy H&M wyprodukował ubrania z jego kolekcji w rozmiarach powyżej 38. Według niego na większych sylwetkach traciły sens. Wrrrrr...
-
frenja
2011/03/23 18:50:44
@harel: Udusiłabym go własnymi rękami za takie poglądy!!!
-
2011/03/30 11:23:32
Z myślą o blogerkach modowych, blox.pl i lula.pl ogłaszają wielki konkurs!
Do wygrania wyjazd na Fashion Week Poland i netbook marki Packard Bell.
Więcej szczegółów: fashionweek.blox.pl/html
Liczymy na Twój udział w konkursie! :)
-
frenja
2011/03/30 14:26:25
@selasela: Oczywiście zamierzam wziąć udział :) Prawdopodobnie dziś pojawi się moja notka konkursowa.
-
angelika1795
2011/04/22 13:23:10
Po pierwsze super kawiarnia. Aż żałuję, że u mnie nie ma takich miejsc.
A co do kolekcji z h&m taka wersja przydałaby się w Polsce. Niestety są ograniczenia, ale uważam że dzięki temu, że coraz więcej marek wprowadza częściej takie serie to może wkrótce większe rozmiary będą na porządku dziennym. Mam nadzieje, że przyjdą czasy gdzie wszystkie kolekcje nie będa ograniczone do rozmiaru L lub XL maksymalnie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.