Blog > Komentarze do wpisu

Mambaczarna

Ostatni weekend obfitował w Poznaniu w modowe wydarzenia. W sobotę odbyła się VI edycja Małej Czarnej, a w niedzielę w KontenerART III edycja Zatargów. Na obu wydarzeniach zupełnie inne klimaty, ale obu warto było doświadczyć, głównie dzięki możliwości poznania młodych/początkujących (choć nie zawsze) projektantów i obejrzenia ich wyrobów. Podaruję sobie wrzucanie wszystkich do jednego worka w jednym poście, bo byłoby to niemożliwością. Postaram się jednak co jakiś czas wracać do poznanych w ten weekend marek i napisać o nich co nieco, by zachęcić do zapoznania się z tymi, których może nie znacie, a może znacie i wówczas tylko utwierdzimy się nawzajem w przekonaniu, że faktycznie są dobre.

Mambaczarna

Na pierwszy ogień niewiele słów, ale ogromna ilość treści, głównie poprzez projekty. Magdalena Vencken, stylistka fryzur, a od kilku lat również projektantka tworząca pod marką Mambaczarna, pojawiła się na Małej Czarnej ze swoimi projektami i dech mi w piersi zaparło. Wełniane sukienki w minimalistycznym stylu doprawione zostały drukowanymi samodzielnie przez panią Magdaleną taśmami, a na nich samochody, pistolety, listki, muchy, część w widocznych na pierwszy rzut oka miejscach, część ukryta by zobaczyć je można było dopiero przyglądając się nieco bardziej. W kolekcji znalazły się również oversize’owy płaszcz, który świetnie sprawdzi się do eleganckiej jak i zupełnie luźne stylizacje czy pudełkowy żakiet z oryginalnie wszytą geometryczną tkaniną. Zapałałam do tej kolekcji miłością od pierwszego wejrzenia, bo nic bardziej nie odzwierciedla mojego obecnego „ja” niż np. sukienka o eleganckim i niezbyt skomplikowanym kroju okraszona lamówką z nadrukiem pistoletów :) Jestem potwornie ciekawa kolejnych projektów Mambyczarnej, choć nie wiem czy będę w stanie wytrzymać do tego czasu bez zakupów z obecnej kolekcji.

Mambaczarna

Mambaczarna

Mambaczarna

Mambaczarna

 

Źródło zdj: https://www.facebook.com/pages/Mambaczarna/557239020981768

poniedziałek, 02 września 2013, frenja
Tagi: projektant

Polecane wpisy

Komentarze
butterfly188
2013/10/02 18:00:51
Świetny blog fajnie się go czyta ;) pozdrawiam
-
dekoeko
2014/06/04 09:20:56
piękne sukienki...połączenie nowoczesności z tradycyjną formą :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.