poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Jeśli jeszcze tu zaglądasz, to chcę Ci podziękować za czas, który poświęcałaś/eś na czytanie moich refleksji. Kiedy prawie 6 lat temu zakładałam ten blog, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Dzięki niemu wcześniejsze luźne myśli dość szybko zaczęły stawać się marzeniami, potem planem do zrealizowania, a dziś są rzeczywistością. Z dnia na dzień ośmielał mnie do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce, bo jeśli tego nie zrobię, mogę przegapić coś fantastycznego. Wzięłam i jest fantastycznie.

Kiedy czytam dziś swoje pierwsze wpisy, uśmiecham się pod nosem, bo ich poziom nie był najwyższych lotów, mam tego pełną świadomość. Ale gdybym nie zaczęła wtedy pisać jakkolwiek, czekając może na lepszy moment czy na zdobycie najpierw potrzebnych umiejętności, nie mogłabym dziś powiedzieć, że uczyłam się na swoich błędach. A uważam, że lepszej nauki nie ma. Ruszyłam i uczyłam się w trakcie, cały czas starając się doskonalić swoją wiedzę merytoryczną i umiejętność pisania w sposób interesujący dla czytelnika. Czy mi się to udało? Nie na 100%, więc uczę się dalej.

Równolegle zrealizowałam swoje marzenia. Stworzyłam markę w zawodzie, który jest dla mnie spełnieniem. W związku z tymi działaniami, na blogu wpisy pojawiały się coraz rzadziej, ale kiedy zaczęłam działać pełną parą znów zatęskniłam za blogiem. Trochę to trwało, ale mogę dziś śmiało powiedzieć, że potrzebowałam tego czasu i warto było trochę odczekać, ponieważ dzisiaj wiem, że chcę pisać ponownie w nowej formule. Nadal o modzie, ale teraz w kontekście osobistego kreowania wizerunku. Jeśli zechcesz mnie odwiedzić, będzie mi bardzo miło.

Zmiana_domeny21

Zapraszam tędy na nowy blog

 

Jeszcze raz dziękuję Ci za Twoją obecność. Lecę marzyć dalej i te marzenia realizować. Czego i Tobie życzę!

poniedziałek, 03 marca 2014

Mam nieodparte wrażenie, że podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów była niesamowita ilość bardzo poprawnych sukni. Nie wiem czy się cieszyć czy nie, ale konsekwencją tego był również fakt, iż pojawiła się niewielka ilość bardzo złych oraz naprawdę dobrych projektów i stylizacji.

Lupita Nyong’o, Jennifer Lawrence

wtorek, 14 stycznia 2014

Pierwsza czerwono-dywanowa gala 2014 roku za nami. Zawsze o tej porze roku zasiadam, by przyjrzeć się zaprezentowanym kreacjom. Możecie mieć wrażenie, że nie ma to znaczenia z punktu widzenia naszych polskich realiów, bo żadna normalna kobieta nie ma okazji ubrać się w ten sposób, i słusznie. Ale osobiście twierdzę, że nie ma takiej sytuacji, z której nie możnaby się czego nauczyć i wyciągać wniosków, zatem i tej okazji nie zamierzam przegapić. Przykładów nie będzie dużo, ponieważ chcę się skupić jedynie na tych, które wzbudzają we mnie skrajne emocje.

Helen Mirre, Lipita Nyong'o, Zooey Deschanel

sobota, 04 stycznia 2014

Dziś wpis krótki i bardziej... hmmm... informacyjny.

WOŚP

sobota, 28 grudnia 2013

Wczoraj rozpoczęły się wyprzedaże, czyli magiczny czas kiedy większość z nas w niewyjaśniony sposób traci głowę, a w raz z nią sporą zawartość portfela. Coraz częściej słyszymy ostrzeżenia i czytamy poradniki, jak się przed tym całym wariactwem uchronić, ale chyba wciąż nie docierają one do nas zbyt wyraźnie, byśmy gremialnie wyciągnęli z nich wnioski. Co gorsza, nie wyciągamy wniosków nawet z własnych złych doświadczeń. Postanowiłam dorzucić swoje trzy grosze do tematu robienia zakupów na wyprzedażach, czego efektem jest kilka poniższych porad, jak nie zginąć w gąszczu czerwonych metek i nie być zmuszonym w okolicach połowy lutego do ogłoszenia upadłości majątkowej. Tekst oparty jest na autentycznych historiach moich, moich klientek, mojej rodziny i znajomych, a ich podobieństwo do Twoich doświadczeń, drogi Czytelniku, jest w pełni zamierzone.

sale

sobota, 30 listopada 2013

Po przeczytaniu tego tekstu Tobiasza Kujawy na temat wpajania kobietom jedynie słusznej prawdy o ubraniach, bez których żyć im nie wolno, niezmiernie się ucieszyłam, że jest na tym świecie ktoś opiniotwórczy, kto ma odwagę wytknąć te bzdury palcem. Pozwolę sobie dodać jeszcze dwa słowa od siebie.

czwartek, 03 października 2013

Od tygodnia mamy kalendarzową jesień, co temperatury i fakt, że leżę właśnie w łóżku chora, zdają się tylko potwierdzać :) Korzystając z unieruchomienia, przedstawiam Wam mój subiektywny przegląd trendów na sezon jesienno-zimowy, ale tak jak ostatniej wiosny, nie będzie on suchą prezentacją tendencji, ale ich „tłumaczeniem” na język sylwetki.

wtorek, 01 października 2013

Dokładnie za tydzień, 8 października, rozpoczyna się poznański Art&Fashion Festival w Starym Browarze. Nie pierwszy raz pojawia się na jego temat wzmianka na tym blogu i na pewno nie ostatni. Oto parę słów na temat jak zawsze fenomenalnego programu.

AFF 2013

poniedziałek, 02 września 2013

Ostatni weekend obfitował w Poznaniu w modowe wydarzenia. W sobotę odbyła się VI edycja Małej Czarnej, a w niedzielę w KontenerART III edycja Zatargów. Na obu wydarzeniach zupełnie inne klimaty, ale obu warto było doświadczyć, głównie dzięki możliwości poznania młodych/początkujących (choć nie zawsze) projektantów i obejrzenia ich wyrobów. Podaruję sobie wrzucanie wszystkich do jednego worka w jednym poście, bo byłoby to niemożliwością. Postaram się jednak co jakiś czas wracać do poznanych w ten weekend marek i napisać o nich co nieco, by zachęcić do zapoznania się z tymi, których może nie znacie, a może znacie i wówczas tylko utwierdzimy się nawzajem w przekonaniu, że faktycznie są dobre.

Mambaczarna

środa, 24 lipca 2013

Kojarzycie programy „Project Runway”, „Fashion Star” czy „Design Genius”? Jeśli nie lub nie wszystkie, to zapewniam Was, że to tylko częściowa strata. O ile z ręką na sercu mogę polecić obejrzenie „Project Runway” (wersję amerykańską, bo formaty w innych krajach nie zawsze były tak udane), o tyle pozostałe dwa już zdecydowanie nie.

Projektanci na start

sobota, 06 lipca 2013

Do powrotu po kolejnej dłuższej przerwie na blogu zainspirowało mnie wydarzenie, w którym w ostatni wtorek przyszło mi uczestniczyć.

Plakat wystawy

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

FashionPhilosophy Fashion Week Poland za nami. Plan był taki, że mimo, iż tym razem nie było mnie w Łodzi, zdobycze techniki miały pozwolić mi w łatwy sposób nadrobić wszystko, co działo się na wybiegach. Wszystko szło dobrze, aż do soboty, kiedy najpierw posłuszeństwa odmówił mi blog, a następnie w niedziele rano Internet wysiadł w mojej okolicy całkowicie. W związku z tym, część obejrzałam na żywo, cześć jedynie na zdjęciach. I również dlatego pierwsza notka jest dopiero dziś. No ale dosyć utyskiwań, przed Wami kilka słów podsumowania kolekcji pierwszych dwóch dni polskiego tygodnia mody, jak zawsze subiektywnym okiem. 

FPFWP'13 - Kamil Sobczyk

czwartek, 21 marca 2013

Dziś pierwszy dzień wiosny. Czekałam na nią z utęsknieniem, dlatego liczę, że pogoda którą widzę dziś za oknem, to marna końcówka zimy. Dosyć mam tych wszystkich "w marcu jak w garncu" czy "kwiecień plecień". Z tą nadzieją prezentuję Wam to, co wiosną królować będzie od wybiegów po ulice. Od kiedy zajmuję się stylizacją, na ubrania i dodatki patrzę nie tylko przez pryzmat "ładne/nieładne", "funkcjonalne/niefunkcjonalne", "muszę to mieć/nie dla mnie". Rozpatruję je również, a może przede wszystkim, pod kątem tego, co dane rzeczy robią z moją (i nie tylko moją) sylwetką. Spróbuję dziś zatem dorzucić trzy grosze i w tej kwestii.

Chloe, Givenchy, Altuzarra, Balenciaga, Gucci

piątek, 01 marca 2013

Czy Scotta Schumann’a trzeba komukolwiek w blogosferze przedstawiać? Jeśli tak, to mówiąc w największym skrócie, jeden z najbardziej znanych blogerów modowych, autor The Startorialist - bloga mody ulicznej.

Scott Schumann

wtorek, 26 lutego 2013

Czas na mój subiektywny przegląd tego, co w niedzielny wieczór, jak co roku o tej porze, przeparadowało po czerwonym dywanie. W związku z tym, że ogromna ilość kreacji była kompletnie nijaka, czyli ani zła ani powalająca, wypowiem się głównie o tych, które bardzo mi się podobały, a na koniec dorzucę garstkę tych niestety fatalnych.

Charlize Theron, Naomi Watts

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.