środa, 27 stycznia 2010

Zapewne wszyscy słyszeliśmy druzgocące wieści z Haiti na temat trzęsienia ziemi z 12 stycznia. Ogromna ilość organizacji właściwie natychmiast rozpoczęła zbiórki funduszy na pomoc poszkodowanym, ale jak się okazuje oprócz nich zmobilizowały się grupy, które zwykle nie zajmują się pomocą humanitarną. Wśród nich znalazła się Council of Fashion Designers of America, która wyszła z inicjatywą stworzenia koszulki, z której zysk wspomoże ofiary trzęsienia ziemi. Diane von Furstenberg, przewodnicząca organizacji, skomentowała tę decyzję w następujący sposób: " Tragedia na Haiti dotknęła wszystkich i większość z nas przekazała pieniądze na pomoc. Jednakże bardzo ważne jest aby moda jako przemysł, również wydała ważne przesłanie i stworzyła odpowiedni kanał finansowania."

Fashion for Haiti' Campaign with New T-Shirt

czwartek, 21 stycznia 2010

Dalszy ciąg współpracy Sonii Rukiel z H&M. Polecam krótki materiał na ten temat. Żółta sukienka z dzianiny pokazana w 2:20 jest boska!

wtorek, 19 stycznia 2010

Dwa dni temu rozdano Złote Globy. Oprócz tego, że interesuje mnie zawsze, kto za co dostał nagrody, to oczywiście prześwietlić muszę kreacje, w których występowały gwiazdy.

Nie będę się rozwodzić nad wszystkimi z osobna, tylko wybiorę te, które zwróciły moją uwagę (pozytywnie lub negatywnie). Te są moim zdaniem najlepsze:

Golden Globes 2010, Kate Hudson, Christina Aguilera, Penelope Cruse

wtorek, 12 stycznia 2010

Barwy - Ku mojemu zdziwieniu ogromna ilość kolekcji na wiosnę, przeciwnie niż to zwykle bywa w sezonie wiosennym, bazuje na kolorach stonowanych, żeby nie powiedzieć zbyt bezpiecznych. Jednak moją uwagę zwrócił jeden intensywny kolor pojawiający się w kilku kolekcjach, a mianowicie oranż. To będzie mój typ na wiosnę 2010. Będę też stawiać na odcienie pudrowe, ale te miały swoje 5 minut poprzedniego lata, wiec znalazły się już wtedy w mojej szafie. Wystarczy je wykopać.

Orange, Herrera, de la Renta, Wang

środa, 06 stycznia 2010

Widzieliśmy już sporo kolekcji będących efektem chwilowego ożenku znanych projektantów z sieciówkami. Zresztą wspominałam już o jednej z ostatnich tego typu współpracy Sonii Rykiel i H&M.

W lutym będziemy mogli zobaczyć kolejne dzieła, tym razem w Top Shopie. Dla tej marki kolekcję zaprojektowało kilku projektantów Ashish, Ann-Sofie Back, Jonathan Saunders. Niektóre źródła podają także Richard Nicoll i Mary Katrantzou, ale skupię się na poprzednich trzech, którzy podawani są przez wszystkie źródła i moim zdaniem są najbardziej interesujący.

Oto zestawy, które będą dostępne w sklepach.

Ashish Top Shop

wtorek, 05 stycznia 2010

Moda uliczna, streetart, pop-surrealizm, komiks, vintage, pin-up... Tak swój styl definiuje twórczo-histeryczny duet artystyczny pod nazwą Konsorcjum Rapacholin.

Konsorcjum Rapacholin

piątek, 01 stycznia 2010

Ostatnia notka u Harel w 2009 roku opisywała bardzo charakterystyczne tendencje mijającego roku. Zainspirowało mnie to do przyjrzenia się temu na ile ja uległam tym trendom.

O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.