poniedziałek, 30 listopada 2009

Pewnie większośc z Was słyszała o dokumencie "The September Issue" R. J. Cutler'a, którego premiera miała miejsce w sierpniu tego roku. Miałam właśnie okazję go obejrzeć, więc spieszę, żeby powiedzieć, że warto poświęcić na niego czas.

The September Issue, filmweb.pl

sobota, 28 listopada 2009

Jak już wspominałam poprzednio, uwielbiam ekstrawaganckie pierścionki i kolczyki. Kolczyków mam mnóstwo, pierścionków trochę mniej, więc szukając czegoś nowego skupiam się teraz szczególnie na pierścionkach. Oto kilka inspiracji, które znalazłam w internecie:

Pierścionki

piątek, 27 listopada 2009

Mam wrażenie, że ostatnio bardzo często powtarzanym słowem jest określenie "eklektyczny". Wg encyklopedii WIEM znaczy to "łączący różne odmienne style, koncepcje, pojęcia." Choć nie znoszę notorycznego używania słów, które są modne, jak np. "generalnie" czy "totalnie", to jednak są słowa równie modne jak np. "asertywność" czy "homofobia", które wraz ze słowem "eklektyczny" są w dzisiejszych czasach po prostu niezwykle aktualne. I dlatego nie ma co się na nie obrażać.

czwartek, 26 listopada 2009

Umówiłam się któregoś dnia z moją najlepszą przyjaciółką. Spotkałyśmy się w centrum miasta, żeby skoczyć gdzieś na kawę. Przyjaciółka wysiadła z tramwaju, przywitałysmy się, i tu nagle bęc... Patrzę, a ona ma na szyji przepięknie wykonany, z najbardziej miękkiej na świecie wełny golf-komin.

środa, 25 listopada 2009

Niezbyt często noszę sukienki. Ostatnio przeprosiłam się ze spódnicami, ale i tych nie noszę jeszcze zbyt często. Jednak kupiłam ostanio w KappAhl świetną sukienkę w stylu boho. Jest kwiecisto-wzorkowata ;) w odcieniach brązu i ciut szeroka, więc noszę ją z szerokim brązowym paskiem. Od tego czasu zaczęłam ciut uważniej przyglądać się sukienkom w sklepach i na wybiegach. Idąc tym tropem znalazłam coś tak przepięknęgo, że nie da się tego opisać. Konieczne jest po prostu zdjęcie:

Alexander McQueen


wtorek, 24 listopada 2009

Oto mój blog. Taki nijaki na razie, ale myślę, że wrótce się to zmieni. Będzie o tym co mi się podoba w sklepach, jakie są moje typy z wybiegów, sfotografuję i ocenię styl, napiszę co jest w moich oczach modowym obciachem, dorzucę zdjęcia własnych stylizacji, czasem wspomnę coś o projektantach.

Nie jestem ani stylistką przez duże "s", ani znawcą w dziedzinie mody. Po prostu patrzę, oceniam, zachwycam się lub nie.

 

 

O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.