sobota, 27 marca 2010

Parę godzin temu miałam okazję przyjrzeć się z bliska Garden Collection w H&M. Muszę powiedzieć, że prezentuje się równie dobrze jak na zdjęciach. Materiały są świetnej jakości (ekologiczne), a kolekcja ma różnorodne elementy od topów, sukienek i marynarek, przez szorty, aż po dodatki. Te są moim zdaniem najciekawsze:

H&M Garden Collection

czwartek, 25 marca 2010

Pisałam już o ostatniej kolekcji Aleksandra McQueena. Zapraszam jeszcze do obejrzenia tego materiału.

poniedziałek, 22 marca 2010

Niedawno pisałam o wydarzeniach, które odbędą się w marcu. We wszystkich zamierzam uczestniczyć od zakupu nowych kwartalników, po imprezy takie jak Mistrzostwa w Zakupach miesięcznika Avanti.

Pisałam też o wymianie ciuchów organizowanej przez Babiląd. Tzw. Babi Targ odbył się wczoraj w Poznaniu w WSHiD. Nie miałam okazji uczestniczyć we wcześniejszych edycjach, więc wczorajsza była dla mnie nowym doświadczeniem.

wtorek, 16 marca 2010

Trencz, uważany przez ogromną rzeszę ludzi za ponadczasowy, zawsze wydawał mi się niebywale nudny. Nie robiły na mnie wrażenia opowiadania o jego długiej tradycji, ponieważ uważałam, że nie ma bardziej nieciekawego okrycia wierzchniego. W tym roku po raz pierwszy spojrzałam na niego przychylnym okiem, ale nie dlatego że mi się odmieniło, tylko dlatego, że Burberry zaproponował jego bardzo nowoczesną ożywioną wersję. Zawsze pojawiały się jakieś wariacje na temat, ale chyba żadne nie przypadły mi do gustu jak te.

Burberry trench

poniedziałek, 15 marca 2010

Kiedy dziś rano zobaczyłam za oknem śnieg, tradycyjnie trochę sobie poprzeklinałam, a następnie postanowiłam, że choćby nie wiem jak media przekonywały mnie, że już za chwilę nadejdzie wiosna, ucieszę się dopiero wtedy, gdy faktycznie się ona pojawi.

Jakiś czas temu pisałam, że nie mogę się doczekać, kiedy założę moją dżinsową kurtkę, ale parę dni później pomyślałam, że jeszcze bardziej czekam na moją skórzaną ramoneskę. Wygląda na to, że pewnie sobie jeszcze poczekam. To nie przeszkodziło mi to jednak w szperaniu wśród wiosennych kolekcji ze skór i trafiłam na naszą rodzimą markę specjalizującą się w ubraniach skórzanych, czyli Ochnik.

Viola Śpiechowicz, Ochnik

poniedziałek, 08 marca 2010

Dzisiaj w nocy odbyła się ceremonia rozdania Oskarów. Nie będę się wypowiadać na temat przyznanych nagród, bo o tym można teraz przeczytać i posłuchać w każdych serwisie informacyjnym. Ja oczywiście zajmę się krótkim przeglądem kreacji z tego wieczoru. Nie ma szans na to, żeby omówić wszystko, co przychodzi mi do głowy, oglądając zdjęcia i nagrania, więc wybiorę kilka najlepszych, najciekawszych i najgorszych.

piątek, 05 marca 2010

Za oknem ciągle pogoda zmienna, ale kogo to dziwi? W końcu w marcu jak w garncu. Nie mogę się jednak powstrzymać od myślenia, że wiosna zaczyna już za chwilkę, za momencik. Zacznie się robić ciepło, będzie świecić słońce i wreszcie będzie można zakładać ciuchy nie dyktowane chlapą czy mrozem.

środa, 03 marca 2010

W grudniu zeszłego roku pisałam o konkursie organizowanym przez portal Ecotopia.pl, na modę stworzoną z niepotrzebnych materiałów. Miesiąc temu zaprezentowałam na blogu swoje skromne dzieło, które zgłosiłam do konkursu. Dziś pojawiły się ostateczne wyniki, w których wyłoniono 3 laureatów, a właściwie laureatki konkursu. Nie ma mnie wśród nich, ale za to znalazłam się w półfinale, co daje mi zaszczytną możliwość pojawienia się pod koniec marca w Trashbooku.

wtorek, 02 marca 2010

"Kaloszy brak!!!". Taki napis pojawił się parę dni temu na witrynie sklepowej pewnego sklepu obuwniczego. Kalosze sprzedają się teraz jak świeże bułeczki, więc ich brak wydaje się być uzasadniony.

Kalosze

poniedziałek, 01 marca 2010

Pomyślicie, że zwariowałam. Patrzę jednak na modę nie jak na ciuszki, buty i dodatki, które w różnych zestawach mogę łączyć każdego dnia rano. Patrzę na nią także jako sztukę, która już dawno wyszła poza ramy "użytkowej". Przykładem są z całą pewnością buty, które ostatnio znalazłam.

Chau Her Lee shoes

O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.