czwartek, 14 lutego 2013

No to wskoczyliśmy na wyższy poziom. Mamy w Polsce Harper’s Bazaar.

Małgosia Bela - Harper's Bazaar - marzec'13

wtorek, 05 lutego 2013

Miała być 11 lutego, będzie jednak 14 lutego.

Harper's Bazaar Polska - pierwszy numer

wtorek, 15 stycznia 2013

Złote Globy rozdane. O nagrodzonych filmach u mnie nie przeczytacie, za to o kreacjach z czerwonego dywanu… oczywiście. Na pierwszy ogień te najlepsze.

Anne Hathaway, Marion Cotillard, Carla Gugino

sobota, 24 listopada 2012

Trzy lata. Dla jednych to dużo, dla innych mało. Z mojej dzisiejszej perspektywy to niesamowicie dużo, ponieważ dokładnie dziś mija trzeci rok od kiedy napisałam tu pierwszą notkę.

sobota, 03 listopada 2012

11 lutego 2013 r., czyli dokładnie za 100 dni, ukaże się pierwszy numer polskiej edycji miesięcznika Harper's Bazaar.

Zerowy numer Harper's Bazaar

piątek, 02 listopada 2012

Po zakończeniu poprzednich edycji Art&Fashion Festival piałam na ich temat z zachwytu, o czym mogliście się przekonać czytając notki z 2010 r. tu i tu oraz z 2011 r. tu. Jednak w każdej z nich znalazło się też kilka gorzkich słów na temat zachowania części gości podczas gali finałowych. Jakie było moje zaskoczenie, i nie ukrywam radość, gdy dowiedziałam się, że zrezygnowano z finału w formie jaką była dotychczas. Nie miałam nic przeciwko samej formule, jednak ilość celebrytów, którzy przychodzili się tam jedynie pokazać, była załamująca.

środa, 24 października 2012

Niejednokrotnie już rozpływałam się w zachwytach nad fenomenem Starego Browaru w Poznaniu. To może jeszcze raz :-)

Stary Browar w Poznaniu

sobota, 29 września 2012

Kiedyś nie cierpiałam jesieni, bo była w moim odczuciu smutną i szarą zapowiedzią zimy. Dziś myślę o niej zupełnie inaczej. Jesienią zaczynam nosić moje ukochane oficerki oraz zestawy na cebulkę, które są ogromnym polem do popisu, a o tej porze roku są w pełni uprawnione. Ale nie tylko dlatego polubiłam jesień. Uwielbiam ją przede wszystkim dlatego, że jest nowym początkiem. Po leniwym lecie wszystko zaczyna wracać do normy i wydarzenia kulturalne znów ruszają pełną parą.

wtorek, 21 sierpnia 2012

Temat dzisiejszej notki powinien był ukazać się już kilka tygodni temu, ale jak już wspominałam ostatnio, czas nabrał dla mnie innego rozpędu. Zwykle urlop sprzyja czytaniu książek i prasy, na które nie zawsze ma się czas/ochotę w ciągu roku. Tym razem przeczytałam sporą część "Historii mody" Francois Boucher'a, a w wolnych chwilach sięgałam po magazyny, wśród których znalazł się sierpniowy Glamour. Nie jestem stałą czytelniczką tego tytułu, ale po tym co zobaczyłam, sądzę, że będę do niego wracać.

Glamour sierpień 2012

czwartek, 16 sierpnia 2012

Kupiłam kilka dni temu najnowszy InStyle. Przeglądam go i oczom własnym nie wierzę. Na stronie 41 tegoż magazynu widzimy zdjęcie żakietu w kolorze bieli i granatu z żakardowymi wstawkami na bokach projektu Zuo Corp.

Elle - wrzesień 2012

czwartek, 09 sierpnia 2012

Ostatnio tyle się dzieje, że nie nadążam. Czuję ogromny natłok informacji. Próbuję je ogarnąć, ale czasem jest to fizycznie niemożliwe. Zewsząd chcę czerpać inspirację, co chwilę wpadam na nowe pomysły, chcę czytać i oglądać moje ulubione strony, portale i blogi, ale doba musiałaby być chyba z gumy albo musiałabym rzucić moją obecną pracę. Hmmm, może to jest myśl... Wreszcie spełnić marzenia i zająć się na dobre tym, co mnie pasjonuje. Nie tracić czasu, nie rozglądać się, nie bać. Tylko wziąć sprawy w swoje ręce.

piątek, 06 lipca 2012

Piotr Zachara, naczelny miesięcznika In Style, ogłosił swoją decyzję o odejściu ze stanowiska.

Piotr Zachara

czwartek, 05 lipca 2012

Uwielbiam nietuzinkową biżuterię. Taką która wyjdzie zza ram, będzie odstawać od dłoni, wić się wokół przeróżnych części ciała, a przede wszystkim mówić coś o moim charakterze i nastroju danego dnia. Bez biżuterii nie wyobrażam sobie stroju. Bez niej czuję się goła i nie mam tu na myśli zestawu 5 pierścionków, 3 naszyjników, gigantycznych kolczyków i 2 bransoletek. Wystarczy, że będzie to 1-2 elementy, ale z charakterem. Do takich właśnie należy biżuteria Anny Horseckiej. Jej biżuteria podoba mi się prawie tak bardzo jak biżuteria Anny Orskiej, o której zamierzałam napisać zylion razy (na pewno nadejdzie ten dzień).

Anna Horsecka, BLMQ

wtorek, 12 czerwca 2012

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to coś więcej niż tylko pokazy i o tym właśnie dziś, parę słów.

FP FWP to niezliczona ilość showroomów z milionami wspaniałych projektów, od których chwilami nie da się oderwać. Taki właśnie problem spotkał mnie przy stoisku ze wspaniałymi zegarkami Drobiny czasu, ale o tym innym razem. FP PWP to też wyselekcjonowany zestaw krótkometrażowych filmów o tematyce modowej, z których najbardziej zapadł mi w pamięć film Todd'a Cole "The Curve Of Forgotten Things" z udziałem Elle Fanning i nie mniej ważnymi ubraniami Rodarte.

piątek, 01 czerwca 2012

Minął miesiąc od FashionPhilosophy Fashion Week Poland, a ja dopiero teraz publikuję trzecią część mojego subiektywnego przeglądu, ponieważ cierpię ostatnio na chroniczny brak czasu. Do tego blog odmówił mi posłuszeństwa co dodatkowo wydłużyło sprawę. Już się nawet zastanawiałam czy sobie nie podarować publikacji relacji po takim czasie, ale w końcu doszłam do wniosku, że jednak ja opublikuję. Jak się komuś nie podoba, niech nie czyta ;-)

MMC Studio

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.