niedziela, 06 maja 2012

Dziś przejdę do, moim skromnym zdaniem, najciekawszych kolekcji Designer Avenue, czyli po ludzku Alei Projektantów. W tej części mogliśmy obejrzeć 22 kolekcje. Chciałabym pokrótce zaprezentować 9 z nich (nie byłam w stanie odrzucić więcej), zatem poczytacie o nich dziś i w kolejnej notce, zapewne znów za parę dni. Każda którą zaprezentuję, zasługuje moim zdaniem na najwyższe noty. Gdybym jednak miała wybrać trzy absolutnie ulubione byłyby to: Monika Błażusiak, Łucja Wojtala i Viola Śpiechowicz.

Monika Błażusiak

piątek, 27 kwietnia 2012

Mój subiektywny przegląd wydarzeń VI FashionPhilosophy Fashion Week Poland zacznę od najciekawszych kolekcji OFF – Out of Schedule. Pokazy w tej części rozpoczęły się w czwartek i zakończyły w sobotę. W tym czasie mogliśmy obejrzeć 13 pokazów i choć o wielu chciałabym napisać, z przyczyn obiektywnych wybiorę tylko kilka z nich. Kilka absolutnie najlepszych, choć wybrać nie było łatwo.

Jakub Pieczarkowski

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Niestety VI FashionPhilosophy Fashion Week Poland ku rozpaczy mojej i setek innych uczestników, również musiał się wczoraj zakończyć. Biegałam po Łodzi przez pełne cztery dni, obejrzałam ponad dwadzieścia parę pokazów, zrobiłam kilkaset zdjęć, odwiedziłam prawie wszystkie concept store i showroomy na terenie FWP, obejrzałam większość filmów i zdjęć modowych, a także przyjrzałam się dziesiątkom fantastycznie ubranych ludzi.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

poniedziałek, 02 kwietnia 2012

Od kilku dni krążą wieści, iż przedstawiciele H&M oficjalnie potwierdzili powstanie nowej marki o dość specyficznej nawie "&other stories".

H&M, COS

niedziela, 01 kwietnia 2012

Uwielbiam wszelkiego rodzaju blogi street fashion, mogłabym grzebać w nich godzinami. Jednak najwięcej uwagi lubię poświęcać blogom w tym względzie oryginalnym, jak np. wspominany już przeze mnie Advanced Style. Dziś na tapetę rzucam Hel Looks, czyli niezwykłe postaci z Helsinek.

Hel Looks

piątek, 23 marca 2012

Jeszcze 26 dni. Długie, ciągnące się jak flaki z olejem dni oczekiwania na rozpoczęcie VI edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. W ostatnich dniach odbyły się konferencje prasowe i poznaliśmy harmonogram pokazów.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

niedziela, 18 marca 2012

Byliście uczestnikami ubiegłorocznego Art&Fashion Festival w Starym Browarze? Jeśli tak, to zapewne wiecie o pojawieniu się AFF Magazynu, a jeśli nie, to z tego miejsca serdecznie polecam Wam jego lekturę.

AFF Magazyn

wtorek, 13 marca 2012

Na stronie Przekroju przeczytałam dziś bardzo interesujący artykuł autorstwa Marty Karaś i Ilony Witkowskiej na temat bloga Kasi Tusk, Make Life Easier. Autorki dokonały subiektywnej analizy życia i sposobu bycia Kasi Tusk, idąc nawet o krok dalej, a mianowicie doszukując w jej postępowaniu przyczyn współczesnego zjawiska galerianek. Żeby była jasność, sama kilka razy w miesiącu zerkam na Make Life Easier, zatem zanim przeczytałam artykuł, miałam już swoje zdanie na temat tegoż bloga.

sobota, 10 marca 2012

W listopadzie zeszłego roku miało miejsce otwarcie Concordia Design - centrum, którego celem jest działalność z jednej strony szkoleniowa oraz konsultingowa dla firm, a z drugiej udostępnianie przestrzeni do pracy kreatywnej oraz organizacja wystaw, warsztatów i wydarzeń związanych z designem. Te ostatnie cieszą mnie najbardziej i co dla mnie najważniejsze, Concordia Design mieści się w Poznaniu :-) W Starej Drukarni, przepięknym budynku, który w trakcie budowy hotelu Sheraton nie mógł być zburzony, ponieważ jest zabytkiem klasy zero. Został odnowiony i prezentuje się wspaniale.

Concordia Design

czwartek, 08 marca 2012

Wieść o tym, że tym razem H&M nie zamierza uruchomić "systemu kolejkowego", tak jak to uczyniono podczas premiery kolekcji Versace i Lanvin, skutecznie zniechęcił mnie do spożytkowania cennego dnia urlopu oraz stania od 6 rano pod sklepem aż do momentu otwarcia. Pojechałam za to do Starego Browaru po pracy i jak się okazało, spora część kolekcji wisiała sobie jeszcze spokojnie na wieszakach.

Marni for H&M

niedziela, 04 marca 2012

Nie wiem ile to już razy wywnętrzałam się na temat Haidera Ackermann'a. Oto kolejny raz.

Haider Ackermann, jesień/zima'12

piątek, 02 marca 2012

W ostatniej edycji Top Model Honorata Wojtkowska odpadła praktycznie tuż przed finałem, choć moim osobistym zdaniem, była jedną z najlepszych uczestniczek. Nie dziwi mnie zatem fakt, że mimo przegranej, działa. Wpadła mi w oko baaaardzo ciekawa sesja kolekcji Paprocki&Brzozowski wiosna/lato'12 w wykonaniu Kasi Bielskiej z udziałem właśnie Honoraty. Oto fragment.

Paprocki & Brzozowski, wiosna/lato 2012, Honorata Wojtkowska, Kasia Bielska

poniedziałek, 27 lutego 2012

25 lutego br. zostały rozdane nagrody Superhiro magazynu HIRO free. M.in. w kategorii Superhiro Wydarzenie nagrodę otrzymał FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Hiro Free

niedziela, 19 lutego 2012

Od wczoraj na stronie Vogue możemy z bliska przyjrzeć się całej kolekcji Marni dla H&M. Doczekałam się!

Marni for H&M 

piątek, 17 lutego 2012

Przedwczoraj podczas pokazu Joanny Mastroianni zmarła Zelda Kaplan. Miała 95 lat. Nie będę tu dywagować czy to piękna śmierć dla miłośniczki mody, nie ma sensu.

Zelda Kaplan

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.