sobota, 30 lipca 2011

Marynarka Zara

W ostatnim czasie minęła mi mania robienia spontanicznych zakupów. Tzn. nadal kupuję rzeczy, które właśnie wpadły mi w oko, jednak teraz robię to w sposób znacznie bardziej przemyślany. Chyba zrobiłam się bardziej pragmatyczna. Nie ma już kupowania dużo, tanio i co popadnie. Teraz jest trochę mniej, i tanio i drożej, a co najważniejsze konkretniej, w sposób bardziej przemyślany.

sobota, 23 lipca 2011

Amy Winehouse nie żyje. Jakie to jest porąbane, że młody człowiek wsiąka w nałóg i nie znajduje w sobie wystarczającej ilości sił, żeby się z tego wyrwać.

Amy Winehouse

środa, 06 lipca 2011

Dziś rano kupiłam najnowszy numer ELLE, otworzyłam na spisie treści, po czym ekspresowo znalazłam się na 22 stronie, gdzie jednym tchem pochłonęłam artykuł o Zuo Corp. Miałam wrażenie, że czytam swoje własne myśli.

Zuo Corp

wtorek, 21 czerwca 2011
Większość z Was już zapewne wie, że kolekcja Versace dla H&M 17 listopada pojawi się w 300 sklepach na całym świecie. Nie ekscytuję się już kolejną współpracą projektanta z H&M, tak bardzo jak kiedyś. W każdym razie na razie :)
piątek, 17 czerwca 2011

Bardzo cieszy mnie, że modelki wielkiego formatu nie są sztampowymi pięknościami jakie oglądamy np. w reklamach TV i katalogach sklepów wysyłkowych. Tu ideał jest gdzie indziej. Bardziej liczy się oryginalność urody niż symetria twarzy i klasyczne piękno. Do takich właśnie modelek należy Lindsey Wixson.

Lindsey Wixson,Iceberg, Jean Paul Gaultier, Roland Mouret, Chanel

czwartek, 02 czerwca 2011

Miałam do wyboru, czytać ją cały czas albo przerwać na chwilę, napisać Wam o niej i wrócić znów do jej czytania. Wybrałam drugą opcję, po to by móc podzielić się z Wami moim najnowszym zakupem.

Film i moda, profesor marek Hendrykowski, Bookarest, Art&Fashion Festival

wtorek, 24 maja 2011
Dziś ostatni post dotyczący FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Wybaczcie mi niemałe opóźnienie, ale teraz moją głowę zaprzątają bardzo absorbujące nowe pomysły, którymi może za jakiś czas się z Wami podzielę. Na razie jednak na to za wcześnie. Łódzki tydzień mody to nie tylko pokazy Off i Alei Projektantów. To również showroomy, wystawy, wykłady, a także nieskończona ilość inspiracji płynąca spośród innych osób, biorących udział w tygodniu mody.
wtorek, 17 maja 2011
Dziś kilka następnych kolekcji, może nie tak świetnych jak te z poprzedniej notki, ale równie interesujących. Przed Wami: Agata Koschmieder, Agnieszka Maciejak, Agata Wojtkiewicz, Maldoror, Natasha Pavluchenko i Zuo Corp.
środa, 11 maja 2011
Na łódzki tydzień mody wybrałam się po raz drugi i tak jak poprzednio, wróciłam pod wrażeniem całej imprezy oraz z absolutnie umierającymi stopami. Byłam pełne trzy dni, od piątku do niedzieli. Widziałam mnóstwo pokazów i wystaw, czego nie sposób zreferować w jednej notce. W związku z tym, tak jak w zeszłym roku, podzielę moją relację na 3-4 części, tak aby nie pominąć niczego, czym chciałabym się z Wami podzielić, a także by całość była w miarę czytelna. Jeśli wkradnie się chaos, dajcie znać :) Przypominam, iż jest to moja absolutnie subiektywna ocena.
poniedziałek, 09 maja 2011

Dzisiaj wróciłam z Łodzi po potwornie wyczerpujących prawie 4 dniach.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

sobota, 30 kwietnia 2011
Jestem pewna, że znacznej większości z Was nie muszę mówić, że za 5 dni rozpoczyna się czwarta edycja Fashion Week Poland. Oczywiście nie mogę tego przegapić, zatem w czwartek po południu wsiadam w pociąg i ruszam do Łodzi.

Street Super Shoes, Quazi, Deezee

czwartek, 21 kwietnia 2011

Jest duńską projektantką działającą pod własną marką stosunkowo niedługo, bo od 2007 roku. Projektuje rzeczy absolutnie niezwykłe, ale nic dziwnego, w końcu uczyła się od najlepszych m.in. od Alexandra McQueena, u którego odbyła staż. O kim mowa? O Iris van Herpen.

Chemical crows, Iris van Herpen

sobota, 09 kwietnia 2011

Nie jestem pruderyjna. Nagość nigdy nie była dla nie czymś bulwersującym, jednak zawsze drażniło mnie używanie jej instrumentalnie, gdy zamiast wplatania jej jako jeden z elementów sesji zdjęciowej, robi się z niej narzędzie do zwrócenia uwagi na daną sesję. Takim sztuczkom mówię stanowcze: nie! Spójrzcie jednak na tę sesję "Flaunt it" w wykonaniu Josha Olins'a dla magazynu i-D (Spring 2011).

Josh Olins, Aymeline Valade, Alla Kostromicheva

środa, 30 marca 2011

Widziałam dziś z na ulicy dziewczynę w długiej sukience w kwiaty. Sukienka pięknie falowała wokół jej kostek. Ten widok sprawił, że poczułam wiosnę. Nareszcie! Jak może pamiętacie, pisząc o wiosennych trendach wspomniałam o latach 70. jako jednej z moich ulubionych tendencji tej wiosny i wymieniałam wówczas w tym kontekście m.in. kolekcję Emilio Pucci. Pozwólcie, że przyjrzę się jej bliżej.

Emilio Pucci

wtorek, 22 marca 2011

W ostatnim czasie bardzo popularny zrobił się temat większych rozmiarów. Robi się sesje zdjęciowe z udziałem modelek plus size czy zatrudnia się je do pokazów, choć mam wrażenie, że raczej jako ciekawostkę niż główny element pokazu. Ostatnio również H&M podłapał ten trend.

H&M Inclusive

O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.