Wydarzenia

poniedziałek, 03 marca 2014

Mam nieodparte wrażenie, że podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów była niesamowita ilość bardzo poprawnych sukni. Nie wiem czy się cieszyć czy nie, ale konsekwencją tego był również fakt, iż pojawiła się niewielka ilość bardzo złych oraz naprawdę dobrych projektów i stylizacji.

Lupita Nyong’o, Jennifer Lawrence

wtorek, 14 stycznia 2014

Pierwsza czerwono-dywanowa gala 2014 roku za nami. Zawsze o tej porze roku zasiadam, by przyjrzeć się zaprezentowanym kreacjom. Możecie mieć wrażenie, że nie ma to znaczenia z punktu widzenia naszych polskich realiów, bo żadna normalna kobieta nie ma okazji ubrać się w ten sposób, i słusznie. Ale osobiście twierdzę, że nie ma takiej sytuacji, z której nie możnaby się czego nauczyć i wyciągać wniosków, zatem i tej okazji nie zamierzam przegapić. Przykładów nie będzie dużo, ponieważ chcę się skupić jedynie na tych, które wzbudzają we mnie skrajne emocje.

Helen Mirre, Lipita Nyong'o, Zooey Deschanel

sobota, 04 stycznia 2014

Dziś wpis krótki i bardziej... hmmm... informacyjny.

WOŚP

wtorek, 01 października 2013

Dokładnie za tydzień, 8 października, rozpoczyna się poznański Art&Fashion Festival w Starym Browarze. Nie pierwszy raz pojawia się na jego temat wzmianka na tym blogu i na pewno nie ostatni. Oto parę słów na temat jak zawsze fenomenalnego programu.

AFF 2013

sobota, 06 lipca 2013

Do powrotu po kolejnej dłuższej przerwie na blogu zainspirowało mnie wydarzenie, w którym w ostatni wtorek przyszło mi uczestniczyć.

Plakat wystawy

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

FashionPhilosophy Fashion Week Poland za nami. Plan był taki, że mimo, iż tym razem nie było mnie w Łodzi, zdobycze techniki miały pozwolić mi w łatwy sposób nadrobić wszystko, co działo się na wybiegach. Wszystko szło dobrze, aż do soboty, kiedy najpierw posłuszeństwa odmówił mi blog, a następnie w niedziele rano Internet wysiadł w mojej okolicy całkowicie. W związku z tym, część obejrzałam na żywo, cześć jedynie na zdjęciach. I również dlatego pierwsza notka jest dopiero dziś. No ale dosyć utyskiwań, przed Wami kilka słów podsumowania kolekcji pierwszych dwóch dni polskiego tygodnia mody, jak zawsze subiektywnym okiem. 

FPFWP'13 - Kamil Sobczyk

wtorek, 26 lutego 2013

Czas na mój subiektywny przegląd tego, co w niedzielny wieczór, jak co roku o tej porze, przeparadowało po czerwonym dywanie. W związku z tym, że ogromna ilość kreacji była kompletnie nijaka, czyli ani zła ani powalająca, wypowiem się głównie o tych, które bardzo mi się podobały, a na koniec dorzucę garstkę tych niestety fatalnych.

Charlize Theron, Naomi Watts

wtorek, 15 stycznia 2013

Złote Globy rozdane. O nagrodzonych filmach u mnie nie przeczytacie, za to o kreacjach z czerwonego dywanu… oczywiście. Na pierwszy ogień te najlepsze.

Anne Hathaway, Marion Cotillard, Carla Gugino

sobota, 24 listopada 2012

Trzy lata. Dla jednych to dużo, dla innych mało. Z mojej dzisiejszej perspektywy to niesamowicie dużo, ponieważ dokładnie dziś mija trzeci rok od kiedy napisałam tu pierwszą notkę.

piątek, 02 listopada 2012

Po zakończeniu poprzednich edycji Art&Fashion Festival piałam na ich temat z zachwytu, o czym mogliście się przekonać czytając notki z 2010 r. tu i tu oraz z 2011 r. tu. Jednak w każdej z nich znalazło się też kilka gorzkich słów na temat zachowania części gości podczas gali finałowych. Jakie było moje zaskoczenie, i nie ukrywam radość, gdy dowiedziałam się, że zrezygnowano z finału w formie jaką była dotychczas. Nie miałam nic przeciwko samej formule, jednak ilość celebrytów, którzy przychodzili się tam jedynie pokazać, była załamująca.

wtorek, 12 czerwca 2012

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to coś więcej niż tylko pokazy i o tym właśnie dziś, parę słów.

FP FWP to niezliczona ilość showroomów z milionami wspaniałych projektów, od których chwilami nie da się oderwać. Taki właśnie problem spotkał mnie przy stoisku ze wspaniałymi zegarkami Drobiny czasu, ale o tym innym razem. FP PWP to też wyselekcjonowany zestaw krótkometrażowych filmów o tematyce modowej, z których najbardziej zapadł mi w pamięć film Todd'a Cole "The Curve Of Forgotten Things" z udziałem Elle Fanning i nie mniej ważnymi ubraniami Rodarte.

piątek, 01 czerwca 2012

Minął miesiąc od FashionPhilosophy Fashion Week Poland, a ja dopiero teraz publikuję trzecią część mojego subiektywnego przeglądu, ponieważ cierpię ostatnio na chroniczny brak czasu. Do tego blog odmówił mi posłuszeństwa co dodatkowo wydłużyło sprawę. Już się nawet zastanawiałam czy sobie nie podarować publikacji relacji po takim czasie, ale w końcu doszłam do wniosku, że jednak ja opublikuję. Jak się komuś nie podoba, niech nie czyta ;-)

MMC Studio

niedziela, 06 maja 2012

Dziś przejdę do, moim skromnym zdaniem, najciekawszych kolekcji Designer Avenue, czyli po ludzku Alei Projektantów. W tej części mogliśmy obejrzeć 22 kolekcje. Chciałabym pokrótce zaprezentować 9 z nich (nie byłam w stanie odrzucić więcej), zatem poczytacie o nich dziś i w kolejnej notce, zapewne znów za parę dni. Każda którą zaprezentuję, zasługuje moim zdaniem na najwyższe noty. Gdybym jednak miała wybrać trzy absolutnie ulubione byłyby to: Monika Błażusiak, Łucja Wojtala i Viola Śpiechowicz.

Monika Błażusiak

piątek, 27 kwietnia 2012

Mój subiektywny przegląd wydarzeń VI FashionPhilosophy Fashion Week Poland zacznę od najciekawszych kolekcji OFF – Out of Schedule. Pokazy w tej części rozpoczęły się w czwartek i zakończyły w sobotę. W tym czasie mogliśmy obejrzeć 13 pokazów i choć o wielu chciałabym napisać, z przyczyn obiektywnych wybiorę tylko kilka z nich. Kilka absolutnie najlepszych, choć wybrać nie było łatwo.

Jakub Pieczarkowski

piątek, 23 marca 2012

Jeszcze 26 dni. Długie, ciągnące się jak flaki z olejem dni oczekiwania na rozpoczęcie VI edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. W ostatnich dniach odbyły się konferencje prasowe i poznaliśmy harmonogram pokazów.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.