Media

środa, 24 lipca 2013

Kojarzycie programy „Project Runway”, „Fashion Star” czy „Design Genius”? Jeśli nie lub nie wszystkie, to zapewniam Was, że to tylko częściowa strata. O ile z ręką na sercu mogę polecić obejrzenie „Project Runway” (wersję amerykańską, bo formaty w innych krajach nie zawsze były tak udane), o tyle pozostałe dwa już zdecydowanie nie.

Projektanci na start

piątek, 01 marca 2013

Czy Scotta Schumann’a trzeba komukolwiek w blogosferze przedstawiać? Jeśli tak, to mówiąc w największym skrócie, jeden z najbardziej znanych blogerów modowych, autor The Startorialist - bloga mody ulicznej.

Scott Schumann

czwartek, 14 lutego 2013

No to wskoczyliśmy na wyższy poziom. Mamy w Polsce Harper’s Bazaar.

Małgosia Bela - Harper's Bazaar - marzec'13

wtorek, 05 lutego 2013

Miała być 11 lutego, będzie jednak 14 lutego.

Harper's Bazaar Polska - pierwszy numer

sobota, 03 listopada 2012

11 lutego 2013 r., czyli dokładnie za 100 dni, ukaże się pierwszy numer polskiej edycji miesięcznika Harper's Bazaar.

Zerowy numer Harper's Bazaar

wtorek, 21 sierpnia 2012

Temat dzisiejszej notki powinien był ukazać się już kilka tygodni temu, ale jak już wspominałam ostatnio, czas nabrał dla mnie innego rozpędu. Zwykle urlop sprzyja czytaniu książek i prasy, na które nie zawsze ma się czas/ochotę w ciągu roku. Tym razem przeczytałam sporą część "Historii mody" Francois Boucher'a, a w wolnych chwilach sięgałam po magazyny, wśród których znalazł się sierpniowy Glamour. Nie jestem stałą czytelniczką tego tytułu, ale po tym co zobaczyłam, sądzę, że będę do niego wracać.

Glamour sierpień 2012

czwartek, 16 sierpnia 2012

Kupiłam kilka dni temu najnowszy InStyle. Przeglądam go i oczom własnym nie wierzę. Na stronie 41 tegoż magazynu widzimy zdjęcie żakietu w kolorze bieli i granatu z żakardowymi wstawkami na bokach projektu Zuo Corp.

Elle - wrzesień 2012

piątek, 06 lipca 2012

Piotr Zachara, naczelny miesięcznika In Style, ogłosił swoją decyzję o odejściu ze stanowiska.

Piotr Zachara

środa, 10 sierpnia 2011

Osoby, które od dłuższego czasu czytają mój blog zauważyły pewnie drobne zmiany w sposobie wyświetlania notek. Poszukuję nowych rozwiązań i mam nadzieję, że podział na wstęp oraz treść od razu z komentarzami, przypadnie Wam do gustu. Oprócz tego wprowadzam jeszcze jedną nowość.

wtorek, 09 sierpnia 2011

Najnowszy numer miesięcznika Elle ma się ukazać jutro, a ja dzięki prenumeracie, którą wykupiłam na najbliższy rok, znalazłam ten numer w skrzynce pocztowej, dwa dni wcześniej. Jak wspominałam ostatnio, mam właśnie urlop i w tak pięknych okolicznościach przyrody, jakie mnie otaczają, cudnie jest wziąć do ręki pachnący jeszcze drukarnią numer Elle i przeczytać go od deski do deski. A skoro już o tym, to parę słów o jego zawartości.

Elle

sobota, 09 kwietnia 2011

Nie jestem pruderyjna. Nagość nigdy nie była dla nie czymś bulwersującym, jednak zawsze drażniło mnie używanie jej instrumentalnie, gdy zamiast wplatania jej jako jeden z elementów sesji zdjęciowej, robi się z niej narzędzie do zwrócenia uwagi na daną sesję. Takim sztuczkom mówię stanowcze: nie! Spójrzcie jednak na tę sesję "Flaunt it" w wykonaniu Josha Olins'a dla magazynu i-D (Spring 2011).

Josh Olins, Aymeline Valade, Alla Kostromicheva

sobota, 26 lutego 2011

Nie pamiętam, kiedy jakaś sesja zdjęciowa wzbudziła we mnie tak skrajne myśli. Z jednej strony boskie ciuchy w najnowszych wiosennych trendach (soczyste zestawy kolorystyczne, koturny), a z drugiej wystające żebra i trupia twarz modelki. Wprawdzie nie na wszystkich zdjęciach, ale o tych kilka za dużo. Zwykle doceniam stylistykę na granicy piękna i brzydoty, ale ta zupełnie do mnie nie przemawia. A co Wy o niej sądzicie?

Elle

środa, 08 września 2010

Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek nowego polskiego reality show „Top model. Zostań modelką” na TVN. Gdybym miała określić go najogólniej jednym zdaniem, powiedziałabym „nic szczególnego”.

Top model. Zostań modelką

czwartek, 22 lipca 2010

Po ostatniej wizycie Trinny&Susannah w Warszawie, zastanawiałam się czym teraz zaskoczą nas stylistki, jaki program stworzą i czy będzie to może program kręcony w Polsce. O tym na razie nic mi nie wiadomo, choć podczas spotkania wspomniały, że rozważają taką myśl, ale to raczej odbieram jako kokietowanie publiczności, niż konkretne plany. Poczekamy, zobaczymy, jednak już teraz możemy obejrzeć ich najnowsze dzieło.

środa, 14 lipca 2010

Po lekturze ostatniego numeru Elle trafiłam na stronę ipla.tv, na której, po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa "Elle", wyświetliła się lista filmów związanych z magazynem. Na początek polecam Wam obejrzenie "Trendy Elle", w którym stylistka Elle Różena Opalińska opowiada jak przebiega proces tworzenia miesięcznika. Oprócz tego znajdziecie tam materiały m.in. na temat tegorocznego Fashion Week w Łodzi czy metamorfoz Szkoły Stylu Elle z Moniką Jaruzelską.

Elle przedstawia

 
1 , 2
O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.