Sezony

czwartek, 03 października 2013

Od tygodnia mamy kalendarzową jesień, co temperatury i fakt, że leżę właśnie w łóżku chora, zdają się tylko potwierdzać :) Korzystając z unieruchomienia, przedstawiam Wam mój subiektywny przegląd trendów na sezon jesienno-zimowy, ale tak jak ostatniej wiosny, nie będzie on suchą prezentacją tendencji, ale ich „tłumaczeniem” na język sylwetki.

czwartek, 21 marca 2013

Dziś pierwszy dzień wiosny. Czekałam na nią z utęsknieniem, dlatego liczę, że pogoda którą widzę dziś za oknem, to marna końcówka zimy. Dosyć mam tych wszystkich "w marcu jak w garncu" czy "kwiecień plecień". Z tą nadzieją prezentuję Wam to, co wiosną królować będzie od wybiegów po ulice. Od kiedy zajmuję się stylizacją, na ubrania i dodatki patrzę nie tylko przez pryzmat "ładne/nieładne", "funkcjonalne/niefunkcjonalne", "muszę to mieć/nie dla mnie". Rozpatruję je również, a może przede wszystkim, pod kątem tego, co dane rzeczy robią z moją (i nie tylko moją) sylwetką. Spróbuję dziś zatem dorzucić trzy grosze i w tej kwestii.

Chloe, Givenchy, Altuzarra, Balenciaga, Gucci

niedziela, 18 września 2011

Słońce jeszcze co nieco przygrzewa, ale nie da się ukryć, że nie świeci już tak samo jak jeszcze miesiąc temu. Czas pogodzić się z faktem, że małymi kroczkami nadchodzi jesień. W związku z tym stworzyłam wreszcie swój krótki, tradycyjny i subiektywny przegląd trendów na jesień 2011. Zapraszam.środa, 16 lutego 2011

Nadeszła wiekopomna chwila. Wreszcie postanowiłam ugryźć temat wiosennych trendów, bo choć za oknem wciąż zimno, kalendarzowa wiosna już prawie za miesiąc. Przed wami zbiór tendencji, których na wiosnę będziemy mogli zaobserwować najwięcej.

Emilio Pucci, Etro - Lata 70'

poniedziałek, 27 grudnia 2010

Parę dni temu na blogu O modzie subiektywnie, którym na pewno nie raz się tu zachwycałam, pojawił się wpis, w którym Harel zrobiła modowe podsumowanie roku 2010. Jej pytanie na końcu wpisu „A jakie są Wasze tegoroczne przeboje?” zainspirowało mnie do napisania swojego małego subiektywnego podsumowania. Oto i ono.

Mulholland Drive, KappAhl

poniedziałek, 09 sierpnia 2010

Od kiedy pamiętam, zawsze buntowałam się przed oglądaniem przyszłych kolekcji i rozważaniem co będzie w trendzie (człowiek nie czuje jak mu się rymuje:) ) jesienią, kiedy za oknem nadal ostro świeciło słońce, a temperatury nie schodziły poniżej 25 st. To samo tyczy się przedwcześnie, moim zdaniem, promowanych kolekcji wiosenno/letnich kiedy na dworze wciąż śnieg czy plucha.

Mimo takiego tradycyjnego sprzeciwu i omijania szerokim łukiem nowych kolekcji, w tym roku coś (zabijcie mnie, nie mam pojęcia co!) spowodowało, że złamałam swoje zasady i zaczęłam przyglądać się kolekcjom znacznie szybciej niż zwykle. Żeby tego było mało, z tego całego oglądania zaczęły wykluwać się wnioski, którymi w końcu musiałam się podzielić. Jeśli uważacie, że jest za wcześnie, wróćcie do przeczytania za jakiś czas :)

wtorek, 12 stycznia 2010

Barwy - Ku mojemu zdziwieniu ogromna ilość kolekcji na wiosnę, przeciwnie niż to zwykle bywa w sezonie wiosennym, bazuje na kolorach stonowanych, żeby nie powiedzieć zbyt bezpiecznych. Jednak moją uwagę zwrócił jeden intensywny kolor pojawiający się w kilku kolekcjach, a mianowicie oranż. To będzie mój typ na wiosnę 2010. Będę też stawiać na odcienie pudrowe, ale te miały swoje 5 minut poprzedniego lata, wiec znalazły się już wtedy w mojej szafie. Wystarczy je wykopać.

Orange, Herrera, de la Renta, Wang

O autorze
Zakładki:
O mnie
Blogi
Blogi - szafy
Duże jest piękne
Street-moda
Sklepy
Inne
Z całkiem innej beczki
Tagi
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Moda to szczególna forma życia, która ma zapewnić kompromis między tendencją do społecznego zrównania a tendencją do indywidualnej odrębności.

G. Simmel

Każda ilustracja umieszczona na tym blogu, która nie należy do mnie, jest opisana źródłem swojego pochodzenia. Reszta podpisana frenja.blox.pl jest moją własnością i ich kopiowane jest możliwe tylko za moją zgodą.

Bardzo proszę niespamować w komentarzach, każdorazowo spam będzie usuwany! Jeśli tworzysz ciekawą biżuterię/ubrania albo prowadzisz interesującą stronę, napisz do mnie. Jeśli Twoje dzieło wpadnie mi w oko, niewykluczone że o Tobie napiszę, ale bardzo proszę, nie spamuj.